תופסת מפלצות | Mission Kathmandu

מדובב 85 דק' | קנדה 2018

 קוויבק, 1955. נלי מלואי, בלשית מתחילה, וסיימון פיקרד, מדען זוטר ממחלקת המדעים של האוניברסיטה , נפגשים באופן לא צפוי. השניים הם הפכים גמורים אחד מהשני, אך למרות זאת הם מחליטים לצאת יחד למסע בעקבות מפלצת השלג האגדית מההימלאיה, כול זה בתמיכתו הכספית של אדוארדו מרטינו, רודף תהילה שאפתן.

סיימון מחזיק ברשותו את יומנו של פרד נורטון, מטפס הרים שיתכן שפגש את המפלצת האגדית. מלווים על-ידי טנזיג, מדריך מקומי שסבו היה חלק מהמשלחת של נורטון, הם יוצאים להתמודד מול הסכנות הטמונות בהרי ההימלאיה.

כבר מההתחלה, לא הכל הולך חלק. נלי מאבדת שליטה על המטוס והם מתרסקים בהרים, טנזינג נפצע, והם נאלצים לסחוב אותו במורד ההר על מזחלת שלג. הם ממשיכים במסע, מצלמה בידם, נחושים בדעתם לחשוף את המפלצת.

בהרים הם מגלים מערה ובה מחנה נטוש שהיה של המשלחת של פרד נורטון. כאשר מפולת חוסמת את פתח המערה נלי נעלמת, סיימון וטנזיג מזהים עקבות רגלים ומחליטים ללכת אחריהן, למרבה ההפתעה הם מגלים שבט שלם של מפלצות שלג ואת נלי ביניהם. בתושיה רבה מצליחים סיימון וטנזיג להציל את נלי ולהשיג הוכחות לקיומן של מפלצות השלג...

בדרך חזרה נלי מעלה את החשש שאם יחשפו לעולם את מה שגילו, הם למעשה יעמידו בסכנה את המפלצות החמודות. כשמטוסו של מרטינו נוחת ומציל אותם, מוסר לו סיימון בחוסר רצון את הסרט שצילמו.

בקטמנדו מנסים נלי וסיימון למנוע ממרטינו להראות את הסרט לעולם אך הם מגיעים מאוחר מדי: הסרטון מתחיל לרצד על המסך, אך במקום לראות את מפלצות השלג, התמונה מראה את טנזיג מתלבש בתחפושת של מפלצת שלג. בעוד שהעיתונאים שהוזמנו לגילוי הגדול יוצאים בשעט נפש מהאולם, סיימון ונלי מבינים שטנזיג הצליח להחליף את הסרט מבעוד מועד.